ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Zbiórka drużyny 19.06 – w terenie! [aktualizacja]


Czuwaj!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że najbliższa zbiórka naszej drużyny odbędzie się w piątek, 19 czerwca, o godz. 18. Będzie to pierwsza od dawna zbiórka odbywająca się w terenie. Będziemy oczywiście przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa (aktualne wytyczne ZHP dotyczące tych zasad można znaleźć tutaj). W skrócie, najważniejsze zasady bezpieczeństwa przedstawiają się następująco:

  • zbiórka odbywać się może tylko na świeżym powietrzu
  • w grupie może być maksymalnie 20 osób; jeśli zbierze się nas więcej, podzielimy się na dwie mniejsze grupy, oczywiście każda pod opieką pełnoletniego instruktora
  • będziemy unikać zajęć wymagających bezpośredniego kontaktu między uczestnikami
  • minimalizujemy kontakt z osobami nie będącymi uczestnikami zbiórki
  • prosimy o zaopatrzenie się w maseczki/inną osłonę ust i nosa oraz rękawiczki (mogą być także zwykłe lub robocze)
  • najważniejsze: w zbiórce mogą uczestniczyć tylko osoby, od których otrzymamy wymagane przez wytyczne Oświadczenie Rodziców (może być w formie papierowej na zbiórce, może być również w formie elektronicznej jako skan/zdjęcie wysłane na adres: gapinski.grzegorz@zhp.net.pl, nie później niż w momencie rozpoczęcia zbiórki)

Spotykamy się w piątek, 19 czerwca o godz. 18 na parkingu przy Szkole Da Vinci na Golęcinie. Jeżeli będzie “wolny”, udamy się do lasu porastającego ruiny Fortu VIa, jeśli zaś będzie tam już operować jakaś grupa, my będziemy działać w mniej uczęszczanych lasach w pobliżu Rusałki. Zakończenie zbiórki o godz. 20 w miejscu, w którym się rozpoczęła. Ubieramy stroje polowe (z beretami), może się także przydać kurtka przeciwdeszczowa.

Uwaga: Na ten moment prognozy pogody na piątek przewidują możliwość deszczu. My zaś nie możemy korzystać z zamkniętych pomieszczeń, nie mamy więc opcji rezerwowej na niepogodę. W miarę pojawiania się bardziej aktualnych prognoz, będziemy aktualizowali informację o zbiórce. Gdyby było bardzo źle – informacja o ewentualnym odwołaniu zbiórki pojawi się na dwie godziny przed jej planowanym rozpoczęciem.

Jednocześnie informujemy, że z powodu przełożenia hufcowego zebrania w tej sprawie, szczegółowe informacje na temat letnich półkolonii będziemy mogli podać dopiero w piątek.

Do zobaczenia!

Aktualizacja pogodowa (18.06): Prognozy pogody się poprawiły – teraz przewidują tylko możliwość przelotnych opadów zamiast burzy w godzinach zbiórki, także nastawiamy się na to, że zbiórka będzie. Przypominamy o kurtkach przeciwdeszczowych i Oświadczeniach Rodziców.