ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Zawieszenie działalności harcerskiej do 24 marca


Dziś wieczorem ukazała się decyzja Komendanta Hufca, zawieszająca wszelką harcerską działalność (zbiórki, biwaki, rajdy) od jutra (11.03) do 24 marca włącznie. Oznacza to, że nie odbędzie się Rajd Szkfał, zbiórki zastępów, zbiórka drużyny 20 marca oraz roboty na forcie 21.03. Na ten moment, mamy nadzieję, że biwak 27-29.03 odbędzie się normalnie, więc zgłoszeń (przez formularz) i wpłat cały czas można dokonywać – ewentualną wpłatę całości środków do hufca maksymalnie opóźnię, żeby w razie problemów móć bez problemów zwrócić pieniądze. Jeśli chodzi o Szkfał, to w grę wchodzą dwie opcje – zmiana terminu lub zwrot pieniędzy. Jesteśmy w kontakcie z organizatorami w tej kwestii, na pewno ci, którzy zapłacili, nie wyjdą stratni.

Od siebie dodajemy jeszcze zachętę, żeby w miarę możliwości faktycznie zminimalizować w czasie tych dwóch tygodni wychodzenie z domu i udział w imprezach oraz unikać zaludnionych miejsc – inaczej ta cała wielka „akcja-kwarantanna” nie będzie miała najmniejszego sensu. Zachęcamy też, żeby poświęcać codziennie trochę czasu na naukę, bo może się okazać, że jak szkoły znowu ruszą, to trzeba będzie wszystko szybko nadrobić i będzie prawdziwe wariactwo z kartkówkami i sprawdzianami.

Żeby w tym czasie mimo wszystko porobić coś harcerskiego, korzystając z tego, że mamy XXI wiek, postaramy się przygotować atrakcje, w których będzie można wziąć udział przez Internet – szczegóły niebawem. Zachęcamy także, żeby mimo braku zbiórek zastępów, za pośrednictwem komunikatorów spróbować tak czy siak popracować nad zajęciami zastępów w ramach Akcji Wiosna, której harmonogram na ten moment się nie zmienia.

Trzymajcie się ciepło! Czuwaj!