ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Rozkład jazdy na marzec 2020


Czuwaj!

Zaczął się nowy miesiąc, który przyniesie wiele harcerskich atrakcji!

W piątek, 06.03, odbywa się zbiórka drużyny. Standardowo rozpocznie się ona o godz. 18, lecz w nie do końca standardowym miejscu – będzie to zbiórka w terenie. Spotykamy się przy Rosarium, w strojach polowych (z beretami). Każdy ma mieć także kartkę i długopis. Zbiórka zakończy się ok. godz. 20 również przy Rosarium.

W kolejnym tygodniu, osoby zgłoszone biorą udział w Rajdzie „Szkfał” (błąd w nazwie celowy), odbywającym się w dniach 13-15 marca w Domu Harcerza przy ul. Widnej 3 oraz jego bliższych i dalszych okolicach, takich jak Strzeszynek i Jezioro Kierskie. Dla pozostałych, 13 marca nie ma standardowej zbiórki drużyny – odbywają się za to zbiórki zastępów. Wiwerna i Belgabad, czyli zastępy, z których większość osób będzie na rajdzie, mogą odbyć zbiórkę zastępu podczas rajdu lub w innym, dogodnym dla siebie terminie. Zbiórki zastępów będą bardzo istotne, ponieważ przed każdym zastępem stoi zadanie do wykonania w ich trakcie – wymyślić ok. 1,5 godzinne zajęcia dla całej drużyny. Oczywiście, na samej zbiórce nie trzeba jeszcze dopracowywać wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach, trzeba jednak wpaść na pomysł i podzielić zadania, ponieważ nie będzie to zadanie czysto teoretyczne – trzy zastępy będą miały okazję przeprowadzić swoje zajęcia podczas marcowego biwaku, a trzy kolejne – podczas kwietniowych zbiórek.

W piątek, 20.03, standardowa zbiórka drużyny na forcie w godz. 18-20. Będzie to ostateczny termin wpłat i zgód na biwak.

W sobotę, 21.03 w godzinach 10-14 czeka nas akcja robocza na forcie. Stroje robocze, im nas będzie więcej, tym sprawniej pójdzie, więc serdecznie zapraszamy!

Na koniec miesiąca, w weekend 27-29.03 wybieramy się natomiast na biwak do Szamotuł. Koszt tego przedsięwzięcia to 40 zł, w cenie jak zwykle nocleg, transport, obiad i super zabawa 🙂 Testujemy przy tej okazji rozwiązanie znane z Contrastu – bardzo prosimy o zadeklarowanie udziału w biwaku poprzez formularz zgłoszeniowy najpóźniej do poniedziałku, 16 marca. Ostateczny termin dokonywania wpłat i donoszenia zgód rodziców to zbiórka 20.03, choć oczywiście można to załatwić wcześniej, albo na najbliższej zbiórce, albo przelewem na konto: 40 1090 1346 0000 0001 1520 2310 tytułem „Imię nazwisko Biwak Szamotuły”.

Dodatkowo, zachęcamy także do zajrzenia do naszej zaktualizowanej Tabeli Wszechczasów – po biwaku na pewno pojawią się w niej liczne zmiany, szczególnie, jeśli komuś uda się do tego czasu zamknąć jakieś stopnie lub sprawności.

Do zobaczenia!