ZHP

Obóz Łowyń 2020

 

Najważniejsze informacje o obozie drużyny w 2020 rokuNa ten moment (28.03.2020) obóz odbywa się planowo. Gdyby ze względu na sytuację epidemiologiczną pojawiły się jakieś komplikacje (np. przedłużenie roku szkolnego – odpukać w niemalowane!), będziemy informować na bieżąco.

Aktualizacja (26.04): Dostaliśmy z hufca informację, że decyzji odnośnie letnich obozów należy spodziewać się bezpośrednio po majówce. Oczywiście nie zależą one od nas, tylko od władz państwowych, a w pewnym stopniu też od naczelnych władz harcerskich. Nawet jeżeli obóz nie będzie mógł się odbyć w tradycyjnej formie, będziemy pracować nad taką formułą, która będzie bezpieczna, dozwolona, a jednocześnie pozwoli sprawić, że lato będzie jak najbardziej harcerskie. Tymczasem, można cały czas wypełniać formularz zgłoszeniowy, choć prosimy o wstrzymanie się z płatnościami.

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz, do poniedziałku, 04.05. Na początku formularza wybieramy w pierwszym pytaniu VII Szczep ZHP, a w drugim 88 PDHS Dragon. Za sprawą innowacji wprowadzonej przez Komendę Hufca, formularz zgłoszeniowy służy jednocześnie do elektronicznego wypełnienia karty kwalifikacyjnej. Dzięki temu, każdy dostanie wydrukowaną, indywidualną, wypełnioną już kartę kwalifikacyjną, a wszystko, co będą musieli Państwo z nią zrobić, to podpisać w wyznaczonych miejscach 🙂

Termin obozu: 04-25.07.2020 (sobota-sobota)

Miejsce: Baza obozowa Hufca ZHP Poznań-Jeżyce w Łowyniu

Odwiedziny: 19.07.2020 (niedziela), godz. 10-18 – według standardowej formuły i z tradycyjną, łowyńską grochówką

Tematyka: Operacja “Łowyńska Burza” (wojsko)

Karty kwalifikacyjne: Wypełniamy przez podany wyżej formularz zgłoszeniowy na obóz – do 20.04. Następnie my rozdajemy indywidualne, wypełnione wydruki do podpisania – prosimy, by wróciły do nas do 22.05.

Koszt:
 1. Podstawowy: 987 zł (1050 zł dla osób ze specjalnymi dietami*) – płatne na konto hufca
 2. Programowe: 60 zł – płatne na zbiórce/na konto drużynowego: 40 1090 1346 0000 0001 1520 2310

*Chodzi o ewentualną specjalną dietę zadeklarowaną w formularzu zgłoszeniowym. Nie chodzi tutaj np. o pojedyncze uczulenia (np. jeśli dziecko jest uczulone na buraczki, to płaci standardową cenę, nie ma diety specjalnej i po prostu raz w tygodniu nie zje surówki), tylko o całe diety – np. bezglutenową, wegetariańską, lub uczulenie na jakiś kluczowy składnik – np. ziemniaki, na których opiera się obozowa kuchnia. Wyższa cena dla diet specjalnych została zarządzona odgórnie przez bazę i wynika z tego, że zakup dietetycznych produktów jest najzwyczajniej w świecie droższy, a już szczególnie, gdy dokonywany w niewielkich ilościach.

Termin płatności: 22.05 (Uwaga: z racji na aktualną szczególną sytuację, prosimy o wstrzymanie się z dokonywaniem płatności do Wielkanocy lub innej informacji z naszej strony)

Sposób dokonywania płatności podstawowej – na konto hufca:

Nr konta: 05 1090 1359 0000 0000 3501 8248

Dane adresowe: Hufiec ZHP Poznań-Jeżyce, ul. Widna 3, 60-655 Poznań

Tytuł przelewu:

SKŁADKA ZADANIOWA OBÓZ 88 PDHS DRAGON ŁOWYŃ + IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

Ewentualną chęć otrzymania faktury (potrzebnej np. żeby ubiegać się o dofinansowanie wypoczynku dziecka z zakładu pracy) oraz dane do niej zgłaszają Państwo w formularzu zgłoszeniowym.


Sposób dokonywania płatności programowego: gotówką na zbiórce lub na konto drużynowego:

40 1090 1346 0000 0001 1520 2310

z tytułem: Programowe + IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

W przypadku, gdyby ktoś nie miał możliwości pojechania na cały obóz, ale chciałby wziąć udział chociaż w jego części, koszt obozu będzie obniżony o liczbę niewykorzystanych dni. W takiej sytuacji prosimy o indywidualny kontakt mejlowy (88pdhsdragon@gmail.com lub gapinski.grzegorz@zhp.net.pl) do 04.05.

Lista wyposażenia obozowego:
 • śpiwór + poduszka
 • mundur ZHP w wersji długiej (czarne długie spodnie) oraz krótkiej (krótkie spodenki dla panów/ spódnice dla pań + czarne getry (te z paskami z Contrastu też się nadadzą))
 • kubek + niezbędnik (zestaw sztućców)
 • ubrania dopasowane do różnych warunków pogodowych
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • strój polowy (strój nadający się do pobrudzenia)
 • strój kąpielowy
 • ręcznik kąpielowy
 • ręcznik na plażę
 • strój sportowy
 • latarka
 • kosmetyki– piżama/dres do spania– przynajmniej dwie pary butów (obuwie „ciężkie” – mundurowe i obuwie „lekkie” – np. adidasy) + klapki
 • notatnik i przynajmniej 3 długopisy
 • karty prób
 • opcjonalnie: karimata na Chatkę Robinsona (można dowieźć na odwiedziny)
 • strój obozowy: strój polowy w formie moro – jeżeli ktoś jeszcze nie posiada, polecamy polskie moro