ZHP

O nas

 

 

88 Poznańska Drużyna Harcerzy Starszych “Dragon” to miejsce dla Ciebie i Twoich znajomych.
To miejsce, gdzie możesz przeżyć przygodę, gdzie możesz poszerzać horyzonty, a także zacieśnić wspaniałe więzi międzyludzkie.
To kuźnia Twoich umiejętności.
To niebyle jaka ekipa, to ludzie których łączy wspólna chęć odkrywania świata i samodoskonalenia się.
W naszych szeregach skupiamy ooby w wieku od 12 do 15 lat.
Działamy już od prawie 7 lat, zwiedziliśmy mnóstwo niesamowitych miejsc na biwakach, rajdach i biegach, a także obozach!
Coroczne obozy są okazją zarówno do zabawy jak i przeżycia czegoś nietypowego, magicznego, wielkiego…

Wizja: 88 PDHS Dragon drużyną prężnie działającą, posiadająca 6 zastępów, 3 żeńskie i 3 męskie, w każdym zastępie ok. 5 osób.
Rada Drużyny ma duży wkład w program oraz jej działanie. Zbiórki zastępów odbywają się raz w miesiącu i są zawsze prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzane. Każdy Harcerz posiada stopień minimum pionierki/odkrywcy i jest zmotywowany do dalszego rozwoju, ponadto każdy ma zainteresowania, którymi może się podzielić. Drużyna bardzo mocno zintegrowana wewnętrznie, ale także zewnętrznie zarówno z drużynami na takim samym poziomie, jak i w okalającym (233 PDH Contrast oraz 11 PDW Chimera). Harcerze ze zbiórki zawsze wychodzą uśmiechnięci i zadowoleni, a rozmów nie byłoby końca…

Misja: “Dragon” dostarcza harcerzom wiele wiedzy i umiejętności w nietuzinkowy sposób. Ponadto dba o prawidłowy rozwój fizyczny, a także o relacje interpersonalne zapobiegając przy tym wykluczeniu społecznemu.

Krótko opisując wartości jakie niesie można by powiedzieć: wiedza, zabawa, kontakty.

Nadal za mało informacji…? Oto my!

Kliknij na zdjęcie by dowiedzieć się więcej.

 

 

Spotkasz nas tutaj: