ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Lato 2020 – aktualizacja [aktualizacja]


Szanowni Państwo,

Jesteśmy już po konsultacjach z Państwem i na tej podstawie możemy powiedzieć, że nie zebrała się wystarczająco liczna grupa chętnych na wariant z obozem. W związku z tym, jako formę letniego wypoczynku będziemy realizować ten wariant, który uznali Państwo za najbardziej dogodny i atrakcyjny, czyli udział w półkoloniach organizowanych przez Hufiec (opcja nr 3). W kwestii szczegółów – te ustalane będą w najbliższy poniedziałek wieczorem w gronie drużynowych wszystkich jednostek zainteresowanych udziałem, będziemy mogli je zatem Państwu podać późnym wieczorem w poniedziałek lub we wtorek (16.06). Na tę chwilę, wiemy, że:
  • półkolonie potrwają dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, przez większą część dnia (przewidywany codziennie obiad); do tego, w obie soboty chcielibyśmy dorzucić samodzielne zbiórki naszej drużyny (2-3 godziny), niedziele pozostałyby zaś całkiem “wolne”
  • w grę wchodzi termin lipcowy – wciąż prawdopodobny jest termin 20.07-01.08, będziemy w stanie potwierdzić go w poniedziałek/wtorek
  • całość działa w systemie “zegarynki”, czyli np. w poniedziałek drużyna A jest na grze terenowej, drużyna B jest na spływie kajakowym, drużyna C na LaserTagu, a we wtorek drużyna A jedzie na spływ, drużyna B na LaserTaga, a drużyna C ma grę terenową itd.
  • w zależności od uzgodnionego w poniedziałek wachlarza atrakcji, koszt całości powinien wynieść między 300 a 400 zł
  • oczywiście przestrzegać będziemy niezbędnego reżimu sanitarnego (dezynfekcja sprzętów i powierzchni, maksymalizacja czasu na świeżym powietrzu, minimalizacja kontaktów z innymi grupami i osobami trzecimi, itp.)


Aktualizacja 15.06: W związku z przełożeniem hufcowego zebrania w tej sprawie, szczegółowe informacje na temat letnich półkolonii będziemy mogli podać Państwu dopiero w piątek.