ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Harmonogram do końca 2019 roku


Czuwaj!

Przedstawiamy harmonogram naszych działań na listopad i grudzień bieżącego roku.

W piątek, 8.11 widzimy się na standardowej zbiórce drużyny w naszej harcówce na Forcie Va przy ul. Lechickiej w Poznaniu. Początek tradycyjnie o godz. 18, koniec około 19:50. Ubieramy mundury, a do tego coś ciepłego na wierzch.

W kolejnym tygodniu, w piątek 15.11 zbiórka drużyny nie odbywa się. Zamiast niej osoby, które się wcześniej zapisały, biorą udział w XXXIX Biegu Nocnym śladami historii miasta Poznania. Zbierać się będziemy pod SP 89 o godz. 17:00. Zabieramy:
  • Zgodę rodziców (UWAGA: tym razem MUSI być to dokładnie ten druczek, prosimy też zwrócić uwagę, że rodzice podpisują się w dwóch miejscach, a dodatkowo w jednym także sam uczestnik)
  • Legitymację szkolną (także karty PEKA, jeśli ktoś nie jeździ komunikacją za darmo)
  • Ubranie odpowiednie do warunków pogodowych (ciepłe, przeciwdeszczowe, czapki, szaliki, rękawiczki)
  • Wygodne, nieobcierające buty (polecamy grube skarpetki)
  • Widoczny element odblaskowy
  • Picie i przekąskę na trasę
  • Karimatę, śpiwór, piżamę (do pozostawienia w bazie biegu)
  • Mundur (do pozostawienia w bazie biegu, na trasę bierzemy berety)
  • Własny kubek/termos (do pozostawienia w bazie biegu)
Po biegu czeka nas ciepły posiłek w bazie biegu i spędzenie tam nocy. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie chciałby nocować, musi zostać odebrany przez rodziców. Z powrotem pod SP 89 wylądujemy w sobotę 16.11 rano, najpewniej ok. godz. 8:30. Dodatkowe informcje na stronie organizatora – zachęcamy szczególnie do zapoznania się z tegorocznymi materiałami, które mogą okazać się pomocne podczas biegu.

W piątek, 22.11 zbiórka standardowo w harcówce na Forcie w godzinach 18:00 – ok. 19:50.

W piątek 29.11 zamiast zwykłej zbiórki drużyny odbędą się zbiórki zastępów w tematyce Andrzejkowej. Ponadto, w sobotę, 30.11 w godzinach przedpołudniowych weźmiemy udział w hufcowym Festiwalu Małym, współzawodnicząc o tytuł najlepiej śpiewającej drużyny starszoharcerskiej w naszym hufcu. Impreza odbywać się będzie w Domu Harcerza przy ul. Widnej.

W Mikołajki, 6.12 zbiórka standardowo w harcówce (18-ok. 19:50).

W weekend 13-15 grudnia odbywać się będzie tradycyjny, coroczny wigilijny biwak szczepowy. Ugości nas Robakowo. Szczegółowe informacje (koszt, wzór zgody, dokładne godziny zbiórki i powrotu) zostaną podane w późniejszym terminie.

W piątek 20.12 zbiórka przedświąteczna w harcówce na Forcie (18:00 – ok. 19:50).

27.12 standardowej zbiórki nie będzie, ale wszystkich chętnych na wspólne spalanie świątecznego sadełka tradycyjnie zapraszamy na spacer śladami Powstania Wielkopolskiego.