ZHP Hufiec Poznań Jeżyce

Bieg Nocny 18-19.11.2016


W najbliższy piątek osoby, które się zgłosiły, biorą udział w XXXVI Biegu Nocnym śladami historii miasta Poznania. W związku z tym, standardowa zbiórka nie odbywa się. Informacje dla osób biorących udział w biegu zamieszczamy poniżej.

Pion HS:

Spotykamy się o godz. 17:30 przy głównym wejściu do VIII LO przy ul. Cegielskiego (jeśli będzie badać, można wejść do środka i zaczekać gdzieś w zasięgu wzroku od wejścia). Obowiązkowo mamy przy sobie ZGODY RODZICÓW: http://bieg-nocny.pl/files/zgoda_HS.pdf
(z góry zastrzegam, że nie będę miał jak Was odprowadzać do domu, więc jeśli ktoś koniecznie musi wrócić do domu zaraz po biegu, to muszą przyjechać po niego rodzicie – do VIII LO, ok. 0:30-1:00 – zależnie, jak tam dotrzemy).

Zabieramy:
a) plecak z rzeczami do zostawienia w bazie biegu, a w nim: śpiwór, karmiata, piżama/dres do spania, szczoteczka do zębów b) plecak, który zabieramy na trasę, a w nim: – coś do picia (myślę, że przynajmniej litr na głowę) – coś do przegryzienia na trasie (ciepły posiłek otrzymamy w bazie biegu po powrocie z trasy) c) Przy sobie/na sobie mamy również obowiązkowo: – legitymację + kartę PEKA/bilet – żebyśmy mieli jak wrócić do bazy biegu, jeśli koniec trasy wypadnie nam np. na Naramowicach – kurtkę przeciwdeszczową – wygodne, ale najlepiej w miarę nieprzemakalne buty – ciepłe ciuchy – polecam strategię “na cebulkę” – lepiej mieć jedną warstwę za dużo, którą się zdejmie i będzie się nosić w plecaku, niż cały bieg marznąć – czapkę, szalik i rękawiczki (noc ma być szczęśliwie dosyć ciepła, ale ze sprawdzaniem się prognoz bywa niestety różnie)
Mile widziane również telefony z dostępem do Internetu
Zachęcam również do przejrzenia materiałów ze strony biegu, informacje z których pomogą Wam w rozwiązaniu początkowego testu (niestety, ani Internet, ani ja Wam w tym nie pomożemy  )
Impreza kończy się w sobotę rano apelem, który zaczyna się planowo o godz. 7:00. Myślę, że o 8:00 powinno być po wszystkim. Po apelu rozchodzimy się do domów, by odespać całe przedsięwzięcie )

Pion Wędrowniczy:

1) Spotykamy się w PIĄTEK o godzinie 19:15 pod VIII LO ul. Cegielskiego 1 (polecam wysiąść na przystanku Most św. Rocha) 2) Ciuszki lekkie, sportowe, ale za razem ciepłe – czyli żeby się nie zgrzać jak dzika świnia, ale i nie przeziębić. 3) Każdy niech ma ze sobą PEKĘ albo BILET, żeby potem móc wrócić. 4) Reszta zaopatrzenia jak na klasyczny biwak, ale bez przesady. Jak się nie umyjemy albo nie będziemy spać w piżamach to nic się nie stanie. Ciastka i wszystko inne do jedzenia mile widziane. 😉 5) Przeczytajcie sobie materiały co są na stronie biegu, żeby jak najlepiej zdać ten test co jest na początku.

I jeszcze jedno!!! ——> ZGODY <——